Makarona me Salsiçe Hedhim kripë dhe piper të zi. Pas 5 minuta kaurdisje, e heqim tiganin nga zjarri. Read more
Qokollad-Qershia-Kokos Torte Perberesite: 4 veze 195 gr sheqer 2 pako sheqer vanille 75 gr miell 110 gr niseshte Read more
VIDEO: Mëkat, bira gëlltit Corvettat me vlerë milionëshe Keto jane momentet tragjike ku tete vetura te rralla sportive jane perpire nga nje bire gjigante qe u hap ne muzeun e veturave ne Kentucky. Read more
Koliti – Ja çfarë duhet të kini parasysh në dietat tuaja Koliti është një patologji e lidhur ngushtë me regjimin ushqimor. Vetë terapia ushqimore është një nga mjetet për kurimin e sëmundjes. Për këtë arsye, person Read more
Mjaltë dhe qumësht, ilaçi ideal kundër pagjumësisë Një gotë me qumësht të nxehtë dhe mjaltë është receta ideale kundër pagjumësisë dhe nëse para gjumit ndjeni uri, më së miri do të ishte që të hani disa u Read more
7 mënyrat për të ripërdorur lëkurën e bananes Ndihmon në rritjen e bimëve në kopshtin tuaj: bananet janë të pasura me kalium dhe inkurajojnë rritjen e bimëve. Përdorni lëkurën e bananes ose frutin e tij pë Read more
Binjaket që ndajnë gjithçka... edhe të dashurin Motrat binjake Victoria dhe Amanda Hepperle janë rritur me edukatën e të ndarit të gjërave: lodrat, rrobat dhe sekretet. Motoja e tyre ka qenë gjithmonë: “Ajo q Read more
Cokolate-Souffle Perberesit: 35 gr Buter (gjalp) 3 Veze 110 gr Cokolate per gatim 110 gr Sheqer kristal 1 Luge gjelle sheqer kristal per sperkatje Read more
Kallamarë të mbushur Te kallamarët nxirret vetëm një kërc shumë i hollë që e kanë në sy. Pastaj lahen mirë, u shkëputen këmbët duke hapur në këtë mënyrë qeskat të cilat do Read more
Kek i Lehtë me Çokollatë Ngrohni paraprakisht furrën në 180o, 350oC. Përdorni tavë për pjekjen e kekut 20 cm të trashë me letër celofoni. Hidhni miellin, pluhurin e kakaos dhe sodën në Read more
Homemade Ketchup Recipe -Put all the ingredients in a medium saucepan and cook this homemade ketchup over medium heat. Constantly whisk until you get a smooth and creamy texture. Read more
Krofne Në masen e ujit, hidhen maja e ardhur, sheqeri, kripa, vanilja, levorja e limonit dhe aq miell, sa zihet nje brum i butë sikurse i bukës. Brumi lyhet me disa pika vaji Read more
Japrakë Gucie I ndajmë gjethet e lakrës, ua presim damarët dhe i kaurdisim në ujë të valuar. E grijmë qepën dhe e skuqim në vaj. Mishin e presim në kube, të cilët i shtojm Read more
Parmesan muffins Perbersite: 50 gr lajthia te coptuara 50 gr arra te coptuara 150 gr miell 2 lug qaji bakin ........................ Read more
Sallatë me oriz, fasule, gjel deti dhe djathë Hidhni orizin ne ujë te vluar dhe te kripur dhe ziejeni për disa minuta. Ndërkohe, shpëlani fasulet dhe pritini ne copa, skuqni gjoksin e gjelit te prere ne copa me g Read more