Facial recognition is in (the reflection of) the eye of the beholder The worst has happened. You receive an emailed kidnap demand with a picture of your loved one in dire straits. You contact the authorities, and in a flash (relatively spe Read more
Traditional Indian beauty secrets India’s beauty is mesmerizing, mysterious and awe-inspiring and the same can be said about the beauty of India’s women. It has been admired, talked of, worshipped to Read more
Tiramisu Perberesit: 750 gr Mascarpone 250 gr Jogurt 80 gr Sheqer pluhur Lengu i nje portokalli Read more
Disa kuriozitete rreth Hurmes -Hurma mund të ndodhë të jetë e krimbur nëse ajo është e vjetër, por krimbi i saj nuk shkakton dëme përkundrazi ai është një mbytës për mikrobet dhe bakter Read more
Çfarë tregon urina për shëndetin tuaj? Urina mund të ketë shumë ngjyra. Zakonisht lëviz nga ngjyra e verdhë e mbyllur (si mjalti) deri në një ngjyrë të verdhë më të zbehtë (si bari i thatë), me s Read more
Toptha me Arra të Bluara 150 gr çokollatë shkrihet mbi avull. Tundet gjalpi i zbutur me mikser. Shtohet sheqeri pluhur, veza dhe vazhdon tundja gjersa masa të bëhet e njëllojtë. Hidhet çok Read more
Ekstrakti nga maja e bukes kuron Beta-glukani është polisaharid natyror i nxjerr nga maja e bukës. Ai përforcon sistemin e imunitetit dhe rrit nivelet energjetike dhe qëndrushmëria e organizmit. Mb Read more
Kujdesi i duhur për thonjtë e ndjeshëm dhe të dobët! Nëse keni thonj të dobët dhe të ndjeshëm, është e rëndësishme t’i forconi duke evituar në këtë mënyrë problemin. Në mënyrë që ata me të vërtetë të Read more
Rozmarina Ndryshe, ajo njihet edhe me emrat landrivan, androlivan, sefergjen deti, etj. Si erëz përdoren gjethet e thata, të cilat janë të holla e të gjata 2-3 cm. Përdoret Read more
Si te pastrojme tualetin Pastrimi i tualetit eshte thelbesor per te evituar bakteret dhe alergjite. Ne menyre qe te mos lodhemi eshte te mbajme nje rregull te caktuar te mirembajtjes se tualetit. Read more
Reveni greke Perberesit: 4 Veze 500 gr Jogurt grek 500 gr Sheqer 500 gr Miell 250 gr Griz jo shume te bluar imet 1 Luge qaji bakin Read more
RAVANI Rrahim mire vezet me sheqerin me mikser per rreth 10 minuta, ne menyre qe ne pergatitje te hyje sasia e duhur e ajrit dhe te fryhet e te shkrihet sheqeri. Read more
Ushqime që ndikojnë në rritjen e jetëgjatësisë Avokadot ndihmojnë në uljen e nivelit të kolesterolit të keq, si dhe shkatërrojnë qelizat kanceroze dhe para-kanceroze, Read more
Dieta me kokoshka Dieta me kokoshka nuk është aspak e komplikuar, Duhet vetëm të mësoheni se kokoshkat e shtëpisë janë një haje e mirë për ju. Read more
Breivik, Maskenmann, MansonMenschliche Bestien: Die gefährlichsten Killer hinter Gittern Vor zwei Jahren tötete Anders Behring Breivik 77 Menschen. Seine grausame Kaltblütigkeit schockte die Öffentlichkeit. Immer wieder entdecken Fahnder Massenmörder, Ser Read more